طراحی لوگو تایپ

موضوع طراحی لوگو یک برند، مجموعه و یا حتی یک ارگان می تواند حروف  و کلمات باشد. هر برند برای شناخته شدن احتیاج به یک نام تجاری دارد. در طراحی لوگو تایپ، می توان از اسم برند و یا حتی نام سازمانی یک مجموعه، به صورت کامل و به اختصار استفاده کرد. طراحی لوگو تایپ، تلفیقی است از سبک و نظر صاحب لوگو با هنرمندی و خلاقیت طراح لوگو.

طراح لوگو تایپ

برخی بر این باورند که طراحی لوگوتایپ وابسته به مفهوم کلمات است، در پاسخ به درست یا غلط بودن این باور باید اذعان داشت، هر عبارت و یا کلمه ای میتواند معانی متفاوتی داشته باشد، ایجاد حس تفاوت و رساندن مفهوم مورد نظر کلمه تا حد زیادی به طراح لوگو تایپ مربوط خواهد بود. طراح لوگو تایپ علاوه برخوانایی باید مفهوم واقعی برند را برای بیننده در نگاه اول به تصویر بکشاند.
 
طراحی لوگو تایپ

 طراحی لوگو تایپ با مفهوم مستقیم

طراحی لوگو تایپ مفهومی به طور مستقیم، براساس معنی کلمه و عبارت طراحی خواهد شد. به طور مثال در طراحی لوگو تایپ شرکتی به نام پازل، حروف به شکل قطعات پازل کنار هم چیده شده اند.
 
لوگو نوشتاری

طراحی لوگو تایپ با مفهوم غیرمستقیم

در برخی موارد، در طراحی لوگو تایپ برای نشان دادن ویژگی های منحصر به فرد یک برند از نشانه های غیر مستقیم استفاده می گردد. به طور مثال استفاده از نقش و نگارهای سنتی و یا طراحی فونت هایی شبیه به فونت نستعلیق،می تواند نشان دهنده قدمت و استواری یک برند باشد.