گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/06/02 - 17:02
كد :5

طراحی لوگوی حرفه ای

طراحی لوگو حرفه ای لوگو تاثیر بسیاری در برند سازی و معرفی برند دارد در واقع اولین و مهم ترین قدم برای معرفی برند طراحی لوگو برای برند می باشد ک متناسب با خصوصیات برند طراحی می شود. طراحی یک لوگوی حرفه ای و مطابق با داستان برند میتواند در کوتاه ترین زمان ، هویت وپیام برند را به مخاطب انتقال بدهد.

طراحی لوگو حرفه ای


لوگو تاثیر بسیاری در برند سازی و معرفی برند دارد در واقع اولین و مهم ترین قدم برای معرفی برند طراحی لوگو برای برند می باشد ک متناسب با خصوصیات برند طراحی می شود. طراحی یک لوگوی حرفه ای و مطابق با داستان برند میتواند در کوتاه ترین زمان ، هویت وپیام برند را به مخاطب انتقال بدهد. در کسب و کارهای امروزی داشتن لوگوی مناسب جزو اولین نیازهای یک برند می باشد. افراد و شرکت های موفق و بزرگ دنیا از این مسئله آگاهی دارند و هزینه های زیادی را برای طراحی یک لوگو حرفه ای و مناسب صرف می کنند زیرا می دانند که یک لوگوی حرفه ای تا چه میزان به آنها و موفقیت برندشان در آینده کمک می کند. طراحی لوگو هرچه زیبا تر باشد و مطابق با هویت مجموعه باشد نقش تاثیر گذار تری در موفقیت آن مجموعه می گذارد.
اگر اهمیت طراحی لوگوی حرفه ای نادیده گرفته شود، برند با همان لوگوی بی کیفیت به مخاطبان معرفی خواهد شد و تغییر لوگو در آینده نیز هزینه های سنگینی به وجود خواهد آورد. تمام تبلیغات گذشته و شناخت بصری که برای مخاطب ایجاد شده بود با تغییر لوگو باید از نو آغاز شود و هزینه و زمان زیادی را از دست می دهید. پس اگر به دنبال طراحی لوگو حرفه ای هستید حتما از حرفه ای ها کمک بگیرید.

طراحی حرفه ای لوگو

 

انواع طراحی لوگو


  طراحی لوگو در انواع مختلفی صورت می گیرد که عبارتند از
•    طراحی لوگو تایپ (نوشتاری)
•    طراحی لوگو حرف( نماد نوشتاری)
•    طراحی لوگو نشان( نماد تصویری)
•    طراحی لوگو ترکیبی ( طراحی نوشتار یا حرف با نشان)
طراحی لوگو برای هر شرکت متفاوت می باشد و به نوع پیام و داستان آن مجموعه بر می گردد.

طراحی لوگو تایپ  یا طراحی لوگو نوشتاری
طراحی لوگو تایپ در واقع همان طراحی لوگو اسم می باشد. در این طراحی نام فرد یا مجموعه به صورت گرافیکی طراحی می شود به نوعی که قواعد طراحی لوگو در آن رعایت شود. طراحی لوگو اسم در طراحی لوگو بسیار رایج می باشد. شرکت های بسیاری برای معرفی برند خود از لوگو تایپ استفاده می کنند. برند های معروفی در کشور و در سطح دنیا وجود دارند که برای معرفی برند خود از  طراحی لوگو با حروف فارسی و یا انگلیسی استفاده کرده اند که نقش بسیار مهمی در موفقیت و جایگاه فعلی آن مجموعه ها داشته است.

 

طراحی لو.گو          

باز سازی طراحی لوگو


باز سازی طراحی لوگو به دو تقسیم می شود. 1. لوگوهایی که فقط نیاز به بروزرسانی دارند که در این حالت نیاز به تغییرات جزئی می باشند. 2. لوگوهایی که نیاز به تغییر اساسی دارند و باید از نو طراحی شوند. در واقع بازسازی لوگو شامل رفع ایراد های لوگو یا بروز رسانی لوگو یک مجموعه می باشد. بروز رسانی لوگو معمولا برای شرکت های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا نسبت به رقیب های جدید ، لوگوی آن شرکت ها، قدیمی شده است و مخاطبین تازه نمی توانند به راحتی با آن لوگوی قدیمی ارتباط بر قرار کنند و تاثیر گذاری سابق را نخواهد داشت. باز سازی لوگو با توجه به اصل موضوع لوگو و استراتژی حفظ کلیت لوگو، صورت میگیرد.

طراحی لوگو فوری


 اگر نیاز به ثبت بین المللی لوگوی خود ندارید و می خواهید که مبلغ کمتری را برای طراحی لوگو هزینه کنید . طراحی لوگوی حرفه ای برای شما انتخاب مناسبی می باشد. در طراحی لوگوی فوری از قالب ها، فونت ها و شکل های آماده که در اینترنت هستند استفاده می شود و طراحی لوگو از صفر آغاز نمی شود.


روش های طراحی لوگو


طراحی لوگو به روش های گوناگونی صورت می گیرد. برخی از طراح ها طرح های اولیه خود را بر روی کاغذ می کشند. طراحان پس ازکشیدن لوگو بر روی کاغذ، کاغذ را اسکن کرده و در کامپیوتر با استفاده از ابزار و نرم افزار های مربوط به طراحی لوگو، لوگو را مجددا بر روی کامپیوتر طراحی می کنند. طراحی بر روی کامپیوتر با نرم افزار های گرافیکی به صورت حرفه ای تر و زیباتر صورت می گیرد. برخی دیگر از طراحان از ابتدا طراحی لوگو را در محیط نرم افزارها یا ابزار های گرافیکی طراحی لوگو انجام می دهند. بهترین نرم افزار طراحی لوگو ایلاستریتور و کرل دراو است. طراحی لوگو بهتر است در نرم افزار های برداری انجام شود. خروجی در این نرم افزار ها در صورتی که طراحی در آن به درستی انجام شود، بدون افت کیفیت خواهد بود. در نرم افزار های پیکسلی مانند فتوشاپ با بزرگ کردن سایز تصویر کیفیت تصویر کاهش می بابد اما در نرم افزار های برداری حتی اگر اندازه تصویر را 20متر در 20متر چاپ کنیم کیفیت تصویر تغییری نخواهد کرد. تعداد زیادی از طراح ها به دلیل عدم استفاده یا عدم توانایی استفاده از نرم افزار های برداری، قادر نیستند تا لوگوی مطلوب و حرفه ای را طراحی نمایند.

 

 

 

 

مطالب مرتبط :