لوگو تصویری

لوگو نماد یا لوگو تصویری، خدمات و محصولات شرکت را در قالب تصویر و یا آیکون به تصویر می کشد. طراحی لوگو تصویری با استفاده از اشکال و ترسیمات بسیار ساده است که بهتر می توانند با مخاطب ارتباط برقرار کنند. طراحی لوگو تصویری  با استفاده از مفاهیم انتزاعی و یا اشکال ساده و خلاقانه، خدمات و محصولات شرکت را به مشتریان آسانتر می سازد.
رایج ترین نوع طراحی لوگو، لوگوهای نمادین یا تصویری هستند. طراحی این نوع لوگو ها نیازمند مهارت و خلاقیت بالایی است چرا که این نوع طراحی ها نیاز به تجربه بالایی می باشند و از آنجاییکه لوگو های تصویری شباهت زیادی به هم دارند پس باید خلاقیت منحصر به فردی در طراحی آنان به کار رود.
اگر لوگو تصویری به خوبی طراحی شود می تواند بهتر از لوگو تایپ قابل شناسایی  باشد و با مشتری ارتباطی قوی برقرار کند مانند لوگوی اپل. در واقع هویت برند شما  با استفاده از لوگو تصویری افزایش می یابد و مشتریان درک بالاتری از نوع محصولات و خدمات شما به دست خواهند آورد. بهتر است لوگو تصویری انتخاب شده ساده و انعطاف پذیر باشد تا برند شما بیشتر و بهتر توسعه یابد.

 
طراحی لوگو تصویری

طراحی لوگو تصویری

لوگو تصویری با استفاده از ایده های خاص می تواند خدمات و محصولات شرکت را موثرتر از متن معرفی نماید. اگر لوگوهای شرکت های معروف جهانی را در نظر بگیرید متوجه می شوید که لوگوها با استفاده از طراحی لوگو تصویری  یا لوگو نمادین می توانند بدون در نظر گرفتن زبان های قابل درک اقوام و نژادهای مختلف در جهان، هویت برند خود را به دنیا معرفی کنند. جذابیت بصری در طراحی لوگو تصویری و نمادین از سایر لوگو ها بالاتر است  و به همین جهت است که ماندگاری بیشتری نسبت به آنها دارند. مخاطبین با لوگو تصویری ارتباط بیشتری برقرار کرده  و در نتیجه برند شرکت به صورتی ماندگار در ذهن آنها باقی می ماند.
 

ویزگی لوگو تصویری

برای داشتن لوگوی تصویری مناسب نیاز است تا ویژگی ها و استاندارد های طراحی لوگو تصویری به خوبی رعایت شود که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

ماندگاری لوگو تصویری

انتقال پیام تجاری و برند شرکت با استفاده از لوگو بسیار حائز اهمیت است و لوگو تصویری می تواند با انتقال راحت تر این پیام ماندگاری بیشتری را در ذهن مخاطبین ایجاد نماید. یک لوگوی تصویری خاص و چشمگیر شما را از سایر رقبا متمایز می سازد و در پی آن میزان ماندگاری آن را افازیش می دهد.

تناسب مفهوم لوگو با کار

لوگو تصویری مفهوم رسا تری به مخاطبین القا می کند. به عبارتی مفهوم لوگو تصویری با برند همخوانی بیشتری داشته و معرفی محصولات و خدمات خیلی ساده تر و بهتر به مشتریان انتقال داده می شود.

منحصر بفرد بودن لوگو

شرکت های مختلف دارای ارزش ها، ایده ها و ویژگی های خاص خود هستند. از این رو طراحی لوگو تصویری بهتر می تواند این ماهیت منحصر بفرد را منعکس سازد. از این رو این ویژگی لوگو تصویری از اهمیت بالایی برخوردار است.

انعطاف پذیر بودن لوگو

از آنجایی که شاهد تغییرات گسترده ای در تکنولوژی و افزایش روز افزون تقاضای مشتریان هستیم از این رو لوگو باید با این نیاز ها هماهنگی و سازگاری کاملی داشته باشد. یکی از ویژگی های لوگو تصویری سازگاری آن است. از آنجایی که این لوگو مفاهیم را به خوبی  و به راحتی منتقل می سازد پس در تمامی رسانه ها کاربرد خوبی داشته و می تواند به کسب و کار شما و جذب مشتریان کمک شایانی بنماید.