لوگو نشانه

لوگو چیست


آرم یا لوگو، نشانه ای برای وجود یا حضور شخص، شرکت یا کسب و کار است که لوگو متعلق به آن است، می باشد. لوگو نشان دهنده هویت شرکت و سازمان ها می باشد از این رو از اهمیت بالایی برخوردار است. لوگوها باعث می شوند تا مخاطبین و مشتریان ارتباط بهتر و قوی تری با برند شما برقرار کنند. قبل از اینکه مخاطبین از وب سایت شما دیدن کنند یا وارد شرکتتان شوند، آنها احتمالا بر اساس طراحی لوگوی شرکت شما در موردتان قضاوت می کنند. لوگو می تواند شما را از سایر رقبا متمایز سازد و تاثیر بسیاری در شناخت و به خاطر ماندن شما در ذهن مشتریان دارد. لوگوها در انواع مختلفی طراحی و پیاده سازی می شوند که از جمله آنها می توان به لوگو نشانه اشاره نمود که در ادامه به بررسی ویژگی های این نوع لوگو می پردازیم.
 

طراحی لوگو نشانه 


  ذهن انسان به آسانی می تواند اشکال ساده را به خاطر بیاورد و چیزی را به آن تصویر نسبت دهد، لوگو ی نشانه به آسانی می تواند نمایانگر یک شرکت خاص باشد. قرار دادن متن در داخل نماد یک لوگوی خاصی را می سازد که به شرکت کمک می کند تا در بازار شاناخته شود و به نوعی برند شود. مشهورترین شرکت ها و سازمان هایی که از لوگوی نشانه استفاده می کنند عبارتند از استار باکس و لیگ ملی فوتبال که دارای نامی طولانی می باشد و به نظر ببهترین گزینه برای آن استفاده از لوگوی حرفی می باشد. ولی این سازمان به جای حرف، از نشانه با استفاده از حروف اولیه به اضافه یک توپ فوتبال و ستاره ها به صورت گرافیکی استفاده کرده است.
لوگوی نشانه به دلیل اینکه عناصر لوگو باید در کنر یکدیگر باشند تا نمایانگر ثبات برند باشند، دارای تنوع سایر لوگو نمی باشند. از طرفی لوگو های نشانه دارای مزیت فشردگی هستند که باعث می شود در فضاهای کم به راحتی مورد استفاده قرار گیرند.


لوگو نشانه

هنگام قرار دادن متن درون یک شکل باید به پیام هایی که آن شکل به همراه دارد نیز توجه نمایند. این پیام ها باعث ایجاد واکنش هایی در ضمیر ناخودآگاه می شوند. اشکال دارای پیام های مختلفی هستند به طور مثال اشکال گرد مانند بیضی یا دایره نشان دهنده اجتماع، تعهد و عشق هستند. در نتیجه، قرار دادن متن شرکت در یک شکل دایره مانند، نشان دهنده اجتماع، تعهد و عشق است.

 
طراحی لوگو نماد


اشکال هندسی، نشان دهنده حرفه ای بودن، حس رقابت و قدرت هستند. یک راه این است که لوگویی طراحی شود که شکل دارای رنگ ها گوناگون باشد یا با استفاده از نرم افزار های گرافیکی لبه های تیز اشکال را گرد کنند.

بعضی از شرکت ها برای اسم شرکتشان به الگو ها، علائم و نیمرخ های حیوانات و همچنین اشکال طبیعی توجه می کنند. نشان ها و علائم، نمایانگر قدرت در سطح ضمیر نا خودآگاه نمی باشند در حالیکه حیوانات و اشکال طبیعی حس نزدیکی به محیط زیست را القا می کنند.
طراحی لوگو نشانه در کرج