طراحی لوگو

لوگو برای شرکت ها و برند ها مانند شناسنامه عمل می کند در واقع لوگوی هر شرکت نشانگر هویت آن شرکت می باشد. حتما شما لوگوی شرکت های مختلف را دیده اید و لوگوی برخی از شرکت های معروف را همواره به یاد دارید. لوگوی شرکت ها و برند ها کمک شایانی به معرفی  برند به مشتریان می کند. لوگو از برخی اشکال ،  تصاویر و حروف گرافیکی تشکیل شده است.  بدیهی است که اشکال و نماد ها راحتتر در ذهن مخاطبان باقی می مانند. از این رو برای برند سازی، طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی لوگو به طراحانی خلاق و مجرب نیازمند است . علاوه بر خلاقیت و تخصص در زمینه طراحی ، طراحی لوگو نیازمند به داشتن اطلاعات کافی نیزمی باشد.  شیوه طراحی لوگو به عوامل بسیاری بستگی دارد و در آغاز باید اطلاعات کاملی از کسب و کار را بدست آوریم، به طور مثال نام شرکت و یا برند که آیا نامش کوتاه و مختصر است و مناسب استفاده در لوگو است یا خیر، همینطور زمینه کاری شرکت و اطلاعات کامل از کسب و کار و مشتریان آن کسب و کار را باید دراختیار طراح قرار داد تا بتواند لوگویی متناسب با پیام و هویت شرکت را طراحی کند.

قیمت طراحی لوگو

هزینه طراحی لوگو به عوامل بسیاری بستگی دارد که از جمله آنها شیوه طراحی لوگو، سطح انجام دهنده کار، زمانی که برای انجام طراحی صرف می شود. شیوه طراحی لوگو به این معنی است که هنگام طراحی لوگو از چه ایزار ها و نرم افزار هایی استفاده می شود. گاه طراحی لوگو از ابتدا برای یک شرکت و یا برند خاص به صورت  تخصصی صورت می گیرد. گاهی نیز از شکل ها و برخی طرح های کوچک آماده و موجود در طراحی لوگو استفاده می شود که قیمت هر دو شیوه کاملا متفاوت از هم می باشد. اگر طراحی از ابتدا به صورت تخصصی برای یک شرکت آماده شود طبیعتا حرفه ای تر و زیباتر خواهد بود و اثر گذاری بیشتری خواهد داشت که این نوع طراحی  به طراحان حرفه ای تر و خلاق نیازمند است  که زمان بیشتری نیز می برد. ولی در نوع دوم طراحی و استفاده از برخی اشکال آماده طبیعتا زمان کمتری می برد و دارای قیمت پایین تری است.
عامل تاثیر گذار دیگر برروی قیمت لوگو کیفیت لوگو می باشد که با تغییرسایز کیفیت خود را ازدست ندهد یا باعث کاهش کیفیت لوگو نشود. طراحی لوگو با برخی از برنامه های گرافیکی برداری این امکان را به ما می دهد که با افزایش سایز کیفیت لوگو تغییری نکند که  همه این عوامل بر قیمت لوگو تاثیر مستقیم می گذارند.
طراحی لوگو در انواع متفاوتی وجود دارد که عبارتند از طراحی لوگو تصویری(نمادی)،طراحی لوگو نوشتاری(لوگو تایپ)،طراحی لوگو ترکیبی(دوجانبه) که هرکدام قیمت متفاوتی دارد.