لوگو انتزاعی

طراحی لوگو انتزاعی

لوگوی انتزاعی نوعی خاص از لوگوی تصویری می باشد. به جای اینکه یک تصویر قابل تشخصی باشد مانند سیب یا پرنده، یک شکل هندسی انتزاعی است که معرف تجارت شما می باشد. برای مثال لوگو های انتزاعی می توان به لوگوها معروف دایره تقسیم شده پپسی و گل نواری آدیداس اشاره نمود.
 همانند تمام نماد های لوگویی، این لوگوها به خوبی کارساز و اثر بخش هستند چراکه برند شما را در یک تصویر خلاصه می کنند. البته به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص از چیزی محدود باشد، لوگو های انتزاعی این اجازه را به شما می دهند تا یک نماد منحصر به فرد برای معرفی برندتان بسازید.
 

طراحی لوگو انتزاعی

مزیت لوگوی انتزاعی این است که می تواند بدون تکیه برمفاهخیم فرهنگی یک شکل و تصویر خاص، هویت و پیام شرکت را به صورت نمادین به مشتریان انتقال دهد.

از طریق رنگ و شکل می توانید معنی را ساخته و احساسات را به سمت برند و شرکت خود سوق دهید. برای مثال دقت کنید که چگونه علامت نایک حرکت و آزادی را می رساند.

ویژگی های لوگوی انتزاعی


لوگو انتزاعی حرفه ای و تاثیر گذار دارای اصول طراحی اولیه ای می باشد که هنگام طراحی و پیاده سازی باید به آن اصول توجه نمود. همچنین برای طاحی یک لوگو انتزاعی خوب باید دانش ترکیب رنگ ها را بدانید و به نحوه ی ترکیب انواع اشکال هندسی گوناگون، برای تاثیر گذاری بیشتر تسلط کافی داشته باشید. درادامه به بررسی برخس از قواعد کلش طراحی لوگو انتزاعی می پردازیم:
  • به جای استفاده از یک شکل خاص، از ترکیب اشکال مختلف استفاده کنید، تا لوگوی طراحی شده تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
 
  • اگر در طراحی لوگو فقط  از یک شکل هندسی استفاده کرده اید، سعی کنید رنگ آمیزی لوگو را با آگاهی و دقت بیشتر انجام دهید تا پیام مورد نظر بهتر به مخاطب انتقال داده شود.
 
  • اگر قصد شما نمایش جهانی بودن محصول و تسلط محصول بر تمامی نقاط جهان است، می توانید از اشکال دایره ای شکل استفاده کنید، اما اگر قصد شما نشان دادن قدرت و صلاحیت محصول است از اشکال زاویه داری مانند مثلث، استفاده کنید که از تاثیر گذاری بیشتری برخوردار هستند؛ همچنین اگر می خواهید که مخاطب را به آینده جلب کنید، می توانید از اشکال فلش مانند و نوک تیز استفاده کنید.

بهترین لوگو انتزاعی


لوگو انتزاعی می تواند در قالب چندین مربع و مثلث برای به نمایش گذاشتن یک خانه طراحی شود. یا اینکه به عنوان فلش به محصول خاصی اشاره داشته باشند. حتی ممکن است لوگوی انتزاعی مورد نظر، طراحی پازل گونه داشته باشد و مفهوم را در قالب اسرار پر رمز و راز به مشتری منتقل کند.
هرچه طراحی لوگو انتزاعی ساده تر و مفهومی تر باشد دارای جذابیت بیشتری می باشد و در نظر مخاطب خاص تر جلوه می نماید.
طراحی لوگو انتزاعی